Naujienos

Irklavimo teisėjų kvalifikacijos kėlimas

Praėjusį savaitgalį (spalio 27-28 d.) Druskininkuose vyko Lietuvos irklavimo federacijos organizuojami teisėjų kvalifikacijos kėlimo mokymai, dalinai finansuojami  iš Olimpinio Solidarumo programos (http://ltok.lt/projektai-ir-renginiai/olimpinis-solidarumas/).

Mokymų metu didelis dėmesys buvo skirtas esamų reglamentų aptarimui, tobulinimui. Irklavimo teisėjų asociacijos nariai gilinosi į teisėjų reglamentą, siūlė pakeitimus, buvo supažindinti su trenerių protestų nagrinėjimo tvarka ir Tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) nustatytas įgulų keitimo formas adaptavo nacionalinėms varžyboms Lietuvoje.

Buvo numatyta teisėjų skatinimo/motyvavimo sistema, kuri pritrauktų daugiau norinčių tapti nacionalinės kategorijos irklavimo teisėju, o vėliau ir tarptautinės kategorijos. Sudaryta taškų skyrimo sistema lesianti išrinkti aktyviausius teisėjus sezono pabaigoje.

Tarptautinės kategorijos irklavimo teisėjas, 2016 m. teisėjavęs Rio de Žaneiro Olimpinėse žaidynėse, Edmundas Daukantas supažindino esamus ir būsimus irklavimo teisėjus su atnaujintais Lietuvos irklavimo federacijos įstatais ir jų sąsaja su FISA įstatais. Taip pat buvo nagrinėjamos 2018 m. varžybų situacijos ir jų sprendimai.

Seminaro metu, paskaitą taip pat vedė psichoterapeutė Rinalda Germanienė.