Naujienos

LIF pozicija dėl „World Rowing“ sprendimo leisti varžybose dalyvauti agresoriams

Lietuvos irklavimo federacija (LIF) sureagavo į „World Rowing“ sprendimą leisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose kaip neutraliems atletams.

Priminsime, kad „World Rowing“ nusprendė pritarti Tarptautinio olimpinio komiteto rekomendacijoms grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į varžybas. Kaip neutralūs atletai jie jau galės varžytis šių metų jaunių (U19), jaunimo (U23) ir suaugusiųjų pasaulio čempionatuose.

Pasaulio jaunimo čempionatas bus organizuojamas Plovdive (Bulgarija) liepos 19-23 dienomis, stipriausi jauniai varžysis Paryžiuje rugpjūčio 2-6 dienoms, o pasaulio suaugusiųjų pirmenybės, kuriose bus dalijami olimpiniai kelialapiai, vyks Belgrade rugsėjo 3-10 dienomis.

Tačiau „World Rowing“ pabrėžia, kad Rusijos ir Baltarusijos pasus turintys sportininkai jaunimo bei suaugusiųjų varžybose galės varžytis tik vienviečių ir pavienių dviviečių valčių klasėse

LIF generalinis sekretorius Saulius Ritter teigė, kad tokio „World Rowing“ sprendimo galima buvo tikėtis.

„Tačiau mes griežtai laikysimės savo – į Lietuvoje organizuojamas tarptautines regatas agresorių nepriimsime“, – pabrėžė S.Ritter.

Jo teigimu, LIF pagrindinis tikslas – kuo daugiau pasaulio čempionate iškovotų olimpinių kelialapių.

„Tai – kiekvieno sportininko apsisprendimas. Negalime jų priversti dalyvauti, bet negalime ir neleisti varžytis. Kiekvienas priims savo sprendimą. Manau, puikiai visa sportininkų bendruomenė supranta, kad pasaulio čempionate bus kovojama dėl olimpinių kelialapių. Tai gali nulemti tolimesnę sportininkų karjerą“, – sakė S.Ritter.

Priminsime, kad nuo karo Ukrainoje pradžios „World Rowing“ neleido Rusijos ir Baltarusijos atletams varžytis tarptautinėse varžybose. Europos čempionate, gegužės 25-28 dienomis vykusiame Blede (Slovėnija) agresorių sportininkai nedalyvavo.